Arabic  English  Germany  Russian  Türkçe
Pansiyonumuz Odalarımız
Fiyatlar Rezervasyon
Galeri İletişim


TANGO PANSİYON

Köyceğiz Gölü'ne sadece 70metre mesafede yer alan Tango Pension, özel banyo ve ücretsiz Wi-Fi erişimi sunan klimalı konaklama birimleriyle hizmet vermektedir.

Bir aile tarafından işletilen pansiyonda göl ve dağ manzaralı bir çatı terası ve küçük bir bahçe bulunmaktadır.

Köyceğiz ilçe merkezi pansiyona sadece 300 metre mesafededir. Dalaman Havalimanı 35 km uzaklıktadır.


ODALARIMIZ

Tango Pension'un odalarında karo döşeli zeminler, uydu TV, ısıtma sistemi ve gardırop vardır. Banyolarda tuvalet, duş ve saç kurutma makinesi mevcuttur. Bütün odalar balkonludur.

Güne pansiyonun bahçesinde veya yemek salonunda servis edilen doyurucu bir kahvaltıyla başlayabilirsiniz.

Tango Pension talep üzerine ücretsiz ütü ve ütü masası temin etmektedir.


KÖYCEĞİZ

İlçemiz , adını aldığı Köyceğiz Gölü'nün kuzeyinde kurulmuş; narenciye bahçeleri ve günlük ormanlarının arasında saklı bir cennettir.

Köyceğiz gölü 52 km'2 büyüklüğünde olup, Dalyan kanalıyla, labirent şeklinde sazlıklarıyla kıvrıla kıvrıla Akdenize ulaşır. 

Bu boğazda sürekli bir akıntı vardır, tatlı su ile tuzlu su birbirine karışır. Bu da su ürünlerine farklı , çok özel bir lezzet verir.

ŞAHİN BOAT - TEKNE TURU

Tekne turlarimiz sabah 10.00 da basliyor. Genellikle göl ,halkimizin tabiriyle carsaf gibi yolculuk boyunca keyifli seyahat etmenizi sagliyor. Gedova adasının yakınından gectikten sonra 45 dakikalık bir yolculuktan sonra gölden Dalyan kanalıa ulaşılıyor.

Kanalda M.Ö. 3000 yıllarına ait Likya kral mezarlarını görebiliyorsunuz. Eğer arzu edilirse Caunos harabeleri (Agora Anfi Tiyatro, Roma hamami vb.) 1,5 saat icerisinde görebilirsiniz. Daha sonra meşhur Kaplumbağa Caretta Caretta iztuzu plajına gidiliyor.

Akdenizin o güzel sularında 2-3 saat süre ile yüzme ve güneşlenme molamız vardir. Teknemizde güzel bir öğlen yemeğimizden sonra Dünyaca ünlü bir çok kişininde ziyaret yerleri arasında bulunan Sultaniye kaplıcaları ve çamur banyolarında 1.5 saat ziyaretimizden sonra saat:19.00 gibi Köyceğize dönülmektedir.

 

GECE TURLARI 

Romantizmden hoslananlar, eglenmek isteyenler, doganın sesini duymak ve tum doga guzelliklerini birarada yasamak isteyenler icin guzel bir fırsat. Yemekli veya yemeksiz olarak duzenledigimiz MEHTAP TURU'nda ilk olarak Koycegiz Golunden Sultaniye Kaplıcalarına 45 dakikalık yolculuktan sonra, isterseniz gece Koycegiz Golunun sularında yuzme keyfini yasayabilirsiniz.


SULTANİYE KAPLICALARI

Köyceğiz Gölü'nün güney batısında Ölemez dağı'nın eteklerinde yer alan Sultaniye Kaplıcaları'nın tarihi günümüzden binlerce yıl öncesine dayanır. M.Ö. 100 yıllarında Kaunos'lular tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Bizans döneminde ise genişletilerek konaklama tesisleri yapılmıştır. Günümüzde Bizans döneminde yapılan tesisler Köyceğiz Gölü'nün suları altında kalmıştır. Roma döneminde kapsamlı bir hastane haline getirilmiştir. Kaynaklara göre, hastanenin girişine "Tanrılar adına buraya ölüm giremez" diye yazılmıştır. Ölemez Dağı da adını buradan almıştır. Romatizma, böbrek ve idrar yolları rahatsızlıkları , metabolizma bozuklukları, ruhsal yorgunluk, cilt ve kadın hastalıkları. Sultaniye Kaplıcaları'nın suyu kalsiyum klorür, kalsiyum sülfat, kalsiyum sülfür, bromür, radon ve radyoaktif maddeler içermektedir. Su sıcaklığı 39 derece olan Sultaniye Kaplıcaları Türkiye'nin en yüksek radyoaktiviteye sahip kaplıcasıdır (98.3). Radyoaktivite yüksekliği nedeniyle rehabilite edici özelliği vardır. Yatalak olarak getirilen hastaların burada tedavi gördükten sonra yürüyerek gittikleri söylenir.. Sultaniye Kaplıcaları'na Dalyan'dan tekne ile Köyceğiz'den ise tekne veya karayoluyla ulaşabilirsiniz.


KAUNOS

Köyceğiz Gölü'nü Akdeniz'e bağlayan Dalyan kanalı kıyısındaki Kaunos antik kenti limanın kuzeyinden başlar ve Dalyan köyünün üst kısmındaki kayalıklarda son bulur. Efsaneye göre Miletos'un oğlu olan Kaunos, kız kardeşi Byblis kendisine aşık olunca onun bu aşkına cevap vermemiş ve Byblis kendini asmıştır. Bunun üzerine sürgüne gönderilen Kaunos, Karya bölgesine gelerek kenti kurmuştur. O tarihten itibaren de bu tür acıyla biten aşklara Kaunos aşkı demek gelenekselleşmiştir.

Kaunos, ilk kez İngiliz Rd. Hoskyn tarafından keşfedilmiştir. Hoskyn 1840 yılında yaptığı ziyareti sırasında bulduğu yazılı bir bloğun üzerindeki "Kaunos halkı ve meclisi" yazısından bu yörenin Kaunos kenti olduğu sonucuna varmıştır. Antik kentin en önemli özelliği günümüzde bile dimdik ayakta durak kaya mezarlarıdır. Amasyalı coğrafyacı Strabon'a göre Kaunos'ta tersaneler ve Akropolis'in (Kale ve Surlar, Şehir merkezi) aşağısında (Şimdiki Sülüklü Göl) liman vardı. O zamanlar deniz Akropolis'e kadar geliyordu.

Kaunos antik kenti zaman içinde Pers, Mısır, Rodos, Bergama krallığı ve Roma imparatorluğu yönetimine geçti. Deniz çekilip kaunos limanı kumla dolduktan sonra önemini kaybetti. Şehrin kuzey duvarları ortaçağdan kalıntılar şeklindedir. Kaunos şehir tiyatrosu Akropolis'in alt kısmındadır, 33 sıralıdır. Şehirde ayrıca Roma hamamı, Tapınak, Bazilika, toplantı salonu ve bir çok heykel kaidesi vardır.

REZERVASYON
Adınız Soyadınız
Telefon
E-Mail
Yetişkin
Çocuk 0-6 Yaş
Çocuk 6-12 Yaş
Giriş Tarihi
Kaç Gün
Havalimanı Transferi
Havalimanı transferi ekstra ücrete tabidir.
Mesajınız
GOOGLE MAP